Štatistika stránky

2141844
Dnes
Včera
Tento týžden
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Spolu
75
136
1045
2138803
3041
8026
2141844

Tvoja IP: 44.192.44.30
Aktuálny čas: 2024-07-14 13:16:21
Meniny má : Kamil
Zajtra : Henrich

Prihlasovací formulár

Koncert v Banskej Bystrici videlo 200 žiakov zo siedmich škôl

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Prvý multikultúrne zameraný výchovný a kultúrny program NP PRINED sa konal dňa 1. apríla 2015 od 10. do 12. h v Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici. 

Programu za zúčastnilo 200 žiakov zo siedmich základných škôl v Banskobystrickom kraji: ZŠ Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica, ZŠ Jána Bakossa Banská Bystrica, ZŠ Petra Jilemnického Zvolen, ZŠ Komenského Polomka, ZŠ Štefana Žáryho Poniky, ZŠ Mateja Bela Očová, ZŠ Andreja Sládkoviča Hrochoť. Program koncertu zabezpečila skupina Kmeťoband a jeho hostia, speváčka Gitana a spevák Peter Pollák. Koncertu sa zúčastnil aj RNDr. Tibor Maťáš, vedúci školského úradu v Banskej Bystrici.

Multikultúrne zamerané výchovné a kultúrne programy sa konajú s cieľom zvýšiť motiváciu a zlepšiť spoluprácu s rodinou žiaka z marginalizovaných rómskych komunít a podporiť inkluzívne a multikultúrne prostredie nielen v základných a materských školách, ale aj v danom regióne. Ide o priblíženie rómskej kultúry širšej verejnosti s akcentom na kultúrnu diverzitu medzi majoritnou a minoritnou skupinou obyvateľstva. Sedem koncertov sa uskutoční v priebehu mesiacov apríl až máj 2015 v štyroch krajoch Slovenska, a to 1. apríla na Gymnáziu Andreja Sládkoviča, Komenského 18 v Banskej Bystrici, 22. apríla vo veľkej telocvični Základnej školy Vajanského v Lučenci, 29. apríla v Dome kultúry Žihárec, 5. mája v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku, 6. mája v kinosále Obchodného centra Madaras v Spišskej Novej Vsi, 13. mája v Dome kultúry vo Svidníku a 14. mája v dome kultúry obce Bracovce.

Autor fotografie je Radovan Pondelík z kancelárie MPC v BB.

Kontakt pre médiá – Metodicko-pedagogické centrum, NP Prined:
Ľuboslava Sedláková, mobil: 0905 510 578, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Národný projekt PRINED realizuje Metodicko-pedagogické centrum na 100 základných a 50 materských školách vo všetkých krajoch s výnimkou Bratislavského. Jeho cieľom je zavedenie inkluzívneho modelu vzdelávania v prostredí ZŠ a MŠ a prostredníctvom aktivít projektu, vytvorením a činnosťou inkluzívnych tímov odborníkov v školách i priamo v teréne predchádzať neoprávnenému zaraďovaniu žiakov do systému špeciálneho školstva. Cieľovou skupinou projektu sú pedagogickí a odborní zamestnanci, deti a žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia marginalizovaných rómskych komunít a rodičia týchto detí a žiakov. Projekt je spolufinancovaný z eurofondov, z Operačného programu Vzdelávanie. Náklady predstavujú takmer 16 miliónov eur. Viac informácií na www.prined.sk.

 

Joomla Templates - by Joomlage.com