Štatistika stránky

2136527
Dnes
Včera
Tento týžden
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Spolu
77
117
801
2133480
5750
9399
2136527

Tvoja IP: 34.239.151.124
Aktuálny čas: 2024-06-22 12:27:53
Meniny má : Paulína
Zajtra : Sidónia

Prihlasovací formulár

Tlačová správa: Školy zapojené do projektu PRINED súťažia

Hodnotenie užívateľov:  / 3
StrašnýNajlepší 

 Tlačová správa

    

 Projekt inkluzívnej edukácie / Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

Kód ITMS projektu: 26130130110                                                                                           Číslo zmluvy: OPV/39/2014

 

Podporiť súťaživosť, talent žiakov a motivovať ich, aby sa zapájali do záujmových útvarov v školách je cieľom súťaže, ktorú organizujú projektové kancelárie Národného projektu PRINED. Výhercovia môžu získať aj zaujímavé vecné ceny.

Súťaž tematických výtvarných a slohových prác žiakov zo základných škôl zapojených do Národného projektu PRINED (PRojekt INkluzívnej EDukácie) je práve v polovici, začala v októbri a potrvá do konca apríla. Každý mesiac je vyhlásená téma, zvlášť pre súťažné texty (Môj farebný svet; Komu sa chcem podobať, Z rozprávkovej knižky) a iná pre kresby (Radosti Jesene; Moje Vianoce; Keď som šťastný). Spoločnou bude iba jedna, záverečná téma Najkrajší strom. Malí tvorcovia kresieb a slohových prác majú však voľnú ruku pri jej spracovaní, môžu si vybrať či tému spracujú ako esej, rozhovor či báseň. Pri výtvarných prácach môžu zaslať fotografiu, kresby rukou, či nakreslené v PC.

Na prípravu a tvorbu prác majú deti a žiaci celý mesiac. Z prác žiakov vyberá škola jednu, ktorá súťaží. Po ich zaslaní sú umiestnené na webovej stránke projektu. Tu môže každý súťažné dielka pozrieť a zahlasovať. O víťazoch tak rozhoduje verejné hlasovanie a najvyšší počet získaných hlasov. Hlasovanie sa pri každej téme uzatvára vždy posledný deň v mesiaci. Ceny získavajú autori troch prác s najväčším počtom hlasov.

V týchto dňoch až do 28.2. 2015 prebieha hlasovanie k slohovej téme Komu sa chcem podobať. Vo svojich textoch by sa žiaci radi videli ako úspešní a slávni speváci, športovci, ale vzorom je im aj ich učiteľka. Najčastejšie sa však objavilo želanie byť ako mama, či otec.

Podľa Romana Huňáka, národného koordinátora projektu, vo verejnom hlasovaní môže hlasujúci udeliť iba jeden hlas, a to najviac trom prácam. „Z doterajších hlasovaní v súťaži vyplýva, že v každom kole hlasuje do 500 hlasujúcich. Doteraz ani jedna súťažná práca nezostala bez hlasu, “ skonštatoval.

Projekt PRINED realizuje Metodicko-pedagogické centrum na 100 základných a 50 materských školách, najmä v regiónoch, kde žijú početné rómske komunity. Dve tretiny škôl zaradených do projektu je z Prešovského a Košického kraja. Cieľovou skupinou projektu sú pedagogickí a odborní zamestnanci, deti a žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia marginalizovaných rómskych komunít a rodičia týchto detí a žiakov. Projekt podporuje inkluzívne vzdelávanie v prostredí základnej a materskej školy. Projekt je spolufinancovaný z eurofondov z Operačného programu Vzdelávanie. Náklady predstavujú takmer 16 miliónov eur. Viac informácií na www.prined.sk.

 

Kontakt pre médiá:
Ľuboslava Sedláková, 0905 510 578, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
manažér publicity PRINED

 

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Má tri regionálne pracoviská a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Joomla Templates - by Joomlage.com