Štatistika stránky

1171554
Dnes
Včera
Tento týžden
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Spolu
136
93
229
1167977
6672
4726
1171554

Tvoja IP: 18.215.185.97
Aktuálny čas: 2021-01-26 22:43:56
Meniny má : Tamara
Zajtra : Bohuš

Prihlasovací formulár

Žiaci Základnej školy na Strážnickej ulici v Skalici sa v rámci aktivít Národného projektu PRINED na popoludňajšom krúžku „Rozvoj zručností“ učia rôzne umelecké techniky. Jednou z nich je pieskovanie.

Ako objasňuje učiteľka krúžku Mgr. Beáta Kubišová, pieskovanie je práca s farebnými pieskami, pri ktorých sa veľmi opatrne a precízne odkrývajú časti obrazcov pokryté lepom. Na tento lep sa rovnomerne nanáša piesok jednej farby alebo môžu farby plynule prechádzať z jednej do druhej. Pri práci si žiaci trénujú sústredenosť, precíznosť, ladenie farieb, stmeluje sa aj kolektív, pretože často ide o tímovú tvorbu.

„Zdokonaľovanie zručností je dôležité pre žiakov všetkých vekových kategórií, pretože sa používajú pri každej práci. Okrem toho sa vďaka tejto zručnosti trénuje sústredenosť a dôslednosť“, hovorí Beáta Kubišová.

Deti sú nadšené, pretože im pani učiteľka vymýšľa rôzne techniky a učí ich, ako si veci vyrobiť a ušetriť peniaze. Krúžok navštevuje desať detí, jednou z nich je aj Natália Danielová, ktorá má rada ručné práce a baví ju, že sa môže na krúžku naučiť nové veci.

„Vyrábať takéto obrázky je parádne,“ dodáva jej spolužiačka Lucia Reháková, ktorá výrobkami potešila aj svoju mamu a veľmi sa jej páčili.

 

Autor: Zuzana Balážová,
sociálna pedagogička ZŠ na Strážnickej ulici v Skalici

 

Kontakt pre médiá – NP PRINED

Ľuboslava Sedláková, manažér publicity, 0905 51 578,
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Joomla Templates - by Joomlage.com