Štatistika stránky

1270398
Dnes
Včera
Tento týžden
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Spolu
118
153
1775
1266893
1775
7868
1270398

Tvoja IP: 44.200.175.255
Aktuálny čas: 2022-08-08 14:12:40
Meniny má : Oskar
Zajtra : Ľubomíra

Prihlasovací formulár

Veľký ohlas medzi deťmi mal súťažno-zábavný program, ktorý pri príležitosti MDD pripravil inkluzívny tým, pôsobiaci v ZŠ Hriňová Krivec. Ku dňu zážitkov prispeli aj všetky záchranné zložky, hasiči, policajti, záchranári, ktorí prijali pozvanie a prišli deťom predviesť ukážky z ich činnosti.

Celý program určený deťom vymysleli a pripravili členovia inkluzívneho týmu „Pre deti sme urobili rôzne stanovištia so športovo-zábavnými aktivitami, deti skákali vo vreci, triafali na terč tenisovými loptičkami, pretekali na fúrikoch, boli čašníci s tenisovou raketou, hrali hru šiesty zmysel,“ hovorí Elena Krkošková, sociálna pedagogička zo ZŠ Hriňová – Krivec. Kultúrny program nám spestrila skupina Gypsy rebelko pod vedením pedagogického asistenta Milana Oláha tradičnými rómskymi piesňami a tancami. Členovia skupiny sa predviedli aj ako zdatní brakedance tanečníci. Záver akcie patril spoločnej diskotéke.

Za tým, že v škole pripravujú podobné akcie často, je úsilie celého inkluzívneho týmu. „Aktivity robíme prakticky z ničoho, darí sa nám vďaka sponzorom, ktorí sú ochotní podporiť naše aktivity, dobrovoľníkom ale i vďaka tomu, že pri organizovaní pomôžu aj účastníci,“ objasňuje Krkošková. Takto úspešne sponzorsky zabezpečili a zorganizovali stolnotenisový turnaj o putovný pohár primátora mesta Hriňová v školskom roku 2014/2015. Podujatie sa konalo v školskej telocvični ZŠ Hriňová – Krivec dňa 29. mája 2015.

Mladí stolní tenisti využili výhodu domáceho prostredia a vybojovali pre školu suverénne prvenstvo, získali viac víťazných hier oproti súperiacej škole. Do vyraďovacích bojov na druhom stupni postúpilo šestnásť najlepších hráčov, dvanásť z domácej ZŠ Krivec a štyria zo ZŠ Školská . Tu už však išlo do tuhého, nechýbali riadne emotívne a napínavé súboje, pretože sa hralo K.O. systémom a pre porazených to znamenalo koniec nádejí. Turnaj skončil po štvorhodinovom maratóne zápasov. Vyraďovacie boje určili dvoch finalistov, každý z finalistov musel odohrať niekoľko zápasov. Všetky medaily si vybojovali členovia družstva základnej školy Krivec, prvé miesto získal ôsmak Viktor Gombala, druhý skončil ôsmak Michal Lakomčík na treťom mieste sa umiestnil deviatak Tomáš Bystriansky. „Opäť sa potvrdilo, že amatérsky stolný tenis medzi žiakmi základných škôl je populárny,“ hovorí sociálny pedagóg Milan Vrábeľ.

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Hrinova 

 

Autor: Inkluzívny tím ZŠ s MŠ Hriňová – Krivec NP PRINED

Joomla Templates - by Joomlage.com